Okna skawina
  • Szyba stepowana
  • Okno aluminiowe skawina
  • Okna PCV skawina
  • Drzwi HS Skawina
  • Drzwi skawina
  • Budowa Skawina

Okna, drzwi, żaluzje Skawina

Przedstawiamy kolejny montaż okien Skawina, drzwi oraz żaluzji. Montaż kompletnej stolarki trwał kilka dni. Na początku zostały zmontowane okna PCV Winergetic oraz konstrukcje aluminiowe Aluhaus. W kolejnym etapie drzwi aluminiowe Aluhaus oraz stalowe Wikęd, a na koniec zostawiliśmy żaluzje fasadowe Selt. Cała stolarka została wykonana w kolorze antracytowym. Okna PCV i drzwi stalowe w okleinie, a okna aluminiowe, żaluzje i drzwi wejściowe pomalowano w kolorze RAL 7016. Niewątpliwie budowę w Skawinie wyróżnia narożne okno aluminiowe HS z szybą stepowaną. Z pewnością jest to rozwiązanie, które pozwala uzyskać cienkie połączenie w narożu okna oraz dodatkowo polepsza właściwości termiczne.

HS stepowany
Szyba klejona

Szyby o szerokości 2100 mm i 1100 mm zostały połączona ze sobą pod kątem 90 stopni. Dzięki temu na połączeniu narożnym nie ma dodatkowych profili aluminiowych, ani wzmocnień konstrukcyjnych. Z pewnością poprawia to estetykę budynku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Montaż szyb do okien
Okno narożne FIX

Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w oknie narożnym w kuchni. W przeciwieństwie do drzwi tarasowych w salonie okno w kuchni jest w całości stałe. Trzeba jednak wiedzieć, że połączenie szyby nie jest całkowicie przeźroczyste. W zależności od grubości szyb i całego pakietu w narożniku okna widzimy czarny pasek o szerokości około 80 mm. Dla wyjaśnienia jest to podwójna ramka międzyszybowa, która występuje w szybach zespolonych.

Montaż żaluzji Selt do okien w Skawinie

Inwestorowi podczas zamawianie okien w naszym salonie w Skawinie zależało, aby zamontować do nich również żaluzje fasadowe. W związku z tym w przypadku okien narożnych musieliśmy zastosować specjalne prowadnice linkowe. Takie rozwiązanie jest konieczne w przypadku okien narożnych z szybami klejonymi. Bez wątpienia efekt końcowy robi wrażenie.

Okno narożne
Zaluzja fasadowa skawina
Szyba klejona Skawina

Szczegóły

Okna:

Winergetic Standard, kolor Anthrazitgrau Seidenglatt

Drzwi tarasowe:

Aluminiowe HS Aluhaus

Drzwi przesuwne Slide

Żaluzje zewnętrzne

Z90 BOX2 Selt, kolor RAL 7016

Drzwi zewnętrzne

Aluhaus model Elite FLAT z naświetlem

stalowe Wikęd Premium Termo

Montaż

Trójwarstwowy z wykorzystaniem folii Illbruck

Relacja z montażu

Chciałbyś uzyskać wycenę okien PCV i aluminiowych ze Skawiny?

Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów i w sposób niezbędny do przygotowania oferty, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Jestem świadomy/a, że w każdej chwili mogę zaktualizować lub wycofać swoje dane.