Okna aluminiowe
  • Okna Rabka Zdrój
  • Okna aluminiowe
  • Drzwi aluminiowe
  • Szyba trapez
  • Budowa Rabka Zdrój
  • Fasada aluminiowa

Aluminiowa witryna Aluprof

Okna Rabka-Zdrój. Bez wątpienia reprezentacyjnym oknem domu w Rabka-Zdrój jest aluminiowa witryna o wymiarach 4555 x 6000 mm. Tak duża konstrukcja została wykonana na profilach Aluprof MB-86 z dodatkowymi wzmocnieniami zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Warto zwrócić uwagę również na podział, gdzie dolne okna pokrywają się z wysokościami okien na parterze i tworzą spójną całość. W konsekwencji szyba szczytowa ma aż 3674 mm wysokości i waży 316 kg!

Witryna aluminiowa
Ciężkie szyby

Ważnym elementem jest również aluminiowe okna trapezowe znajdujące się nad garażem. Zostało ono zaprojektowane tak, aby była możliwość uchylania bocznych kwater. Z uwagi na to, że okno zaczyna się od poziomu podłogi inwestor zdecydował się na 30 cm aluminiowy panel , który zwiększy bezpieczeństwo i zapobiegnie przypadkowemu rozbiciu szyby.

Okno trapezowe aluminiowe
Okno uchylne trapezowe

Wszystkie pozostałe standardowe okna zostały wykonane w PCV na profilu Prismatic. Dzięki takiemu połączeniu można zmniejszyć koszty i skupić się na tych konstrukcjach, które z uwagi na rozmiary nie są możliwe do wykonania w PCV.

HS aluminiowy Aliplast Maxlight

HS Aliplast Maxlight
HS aluminiowy

W jaki sposób uzyskać cieńsze profile w oknie przesuwnym HS? Jednym z rozwiązań jest właśnie cienki słupek środkowy w systemie Aliplast Maxlight. Połączenie na środku okna ma tylko 45 mm w porównaniu do klasycznego o szerokość 120 mm. Występuje ono w ramie monorail czyli poszerzoną częścią stałą bez imitacji skrzydła, która jeszcze bardziej pocienia całą konstrukcję.

Montaż drzwi Aluhaus oraz bramy Krispol

Oczywiście kompleksowa realizacja to również drzwi i brama. W tym przypadku wybór drzwi padł na model aluminiowy Aluhaus wzór Terentius. Drzwi wyposażone są w klasyczną klamkę oraz naświetle boczne z szybą piaskowaną. Brama to model z panelem o grubości 60 mm oraz napędem Somfy. Dodatkowo dołożono szyną z paskiem, która zapewnia cichą pracę podczas otwierania i zamykania bramy.

Brama krispol
Drzwi aluminiowe

Szczegóły

Okna:

Oknoplast Prismatic, kolor Anthrazitgrau Seidenglatt II

Okna aluminiowe Aluprof MB-86 SI, kolor 7016

Drzwi tarasowe:

Aluminiowe HS Aliplast Ultraglide LS Maxlight

Brama Garażowa

Krispol K2 RFS 60T, kolor antracyt gładki 204

Drzwi zewnętrzne

Aluhaus model Elite Terentius, kolor RAL 7016

Montaż

Montaż trójwarstwowy Illbruck

Relacja z montażu

Chciałbyś uzyskać wycenę okien PCV i aluminiowych ze Skawiny?

Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów i w sposób niezbędny do przygotowania oferty, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Jestem świadomy/a, że w każdej chwili mogę zaktualizować lub wycofać swoje dane.