skotniki okna
  • drzwi wikęd
  • drzwi czarne
  • okno fix
  • szare rolety
  • hst niskie skrzydło
  • budowa skotniki

Stolarka zamówiona z projektu

Budowa domu to wyzwanie, które pochłania bardzo dużą ilość czasu. Dlatego prawie każdemu inwestorowi zależy, aby ten proces przebiegał sprawnie i możliwe najszybciej. Idealnie byłoby, gdyby  kolejne prace postępowały jedna za drugą bez opóźnień i niepotrzebnych przerw. Jednak nie zawsze tak jest. Przykładem jest właśnie montaż stolarki zewnętrznej, którą najlepiej zamówić po zwymiarowaniu faktycznych otworów na budowie. Czas oczekiwania na okno to średnio 2 miesiące, w trakcie, których można byłoby wykonywać instalacje wewnętrzne. Tak się nie dzieje, ponieważ zarówno elektryk jak i hydraulik przyjedzie, gdy na budowie jest już stan surowy zamknięty czyli z zamontowanymi oknami i drzwiami. W przypadku opisywanej realizacji ten etap został przyspieszony przez zamówienie okien z projektu. Z pewnością jest to ryzykowne gdyż nie mamy pewności, że budowa pokryje się w 100% z projektem. A co jeżeli będziemy chcieli wprowadzić zmianę? Wtedy jest już za późno, ponieważ okna są wyprodukowane i czekają na montaż. Istotne jest, aby kierownik budowy, albo inwestor dopilnował wymiarów, a dostawca stolarki przewidział wszystkie możliwe niespodzianki, które mogą wyjść podczas budowy.

duża szyba
rolety antracyt

HST z niskim skrzydłem, czyli więcej światła

Budowa w Skotnikach pomimo niedużej ilości okien sprawiła nie lada wyzwanie. Każde okno zostało szczegółowo omówione pod kątem funkcjonalności, wyglądu, rozmiaru oraz dopasowania do całej bryły budynku. Bez wątpienia najważniejszym elementem stały się drzwi tarasowe HST o szerokości prawie 4,5 m, w których zastosowano niesymetryczny podział oraz niskie skrzydło. W związku z tym otrzymaliśmy okno, które posiada maksymalnie dużą powierzchnię szyby.

HST drzwi
HST winchester

Godne uwagi są również kolory. Finalnie wewnętrzna strona okien została biały, aby nie wyróżniała się na tle jasnych ścian. Natomiast z zewnątrz klient zdecydował się na Winchester imitujący naturalne drewno. Unikatowy charakter nadają rolety w antracytowym kolorze.

Drzwi stalowe Wikęd

drzwi wikęd

Ważnym elementem są drzwi, które stanowią wizytówkę każdego domu. Mają być funkcjonalne, wytrzymałe i muszą ładnie wyglądać. W tym przypadku wybór padł na drzwi stalowe Wikęd, które oprócz powyższych cech dodatkowo mają atrakcyjną cenę. Niewątpliwie świetnie komponują się z oknami i bramą w tym samym kolorze. Klamka została zastąpiona ozdobną antabą z przyciskiem. Dzięki temu nie zatrzaśniemy się na zewnątrz, a drzwi nie musimy otwiera tylko za pomocą klucza. Najwyższy model czyli Termo Prestige Lux posiadają izolację termiczną na poziomie Ud=0,79 (model bez szyby). Drzwi Wikęd również nadają się do kotłowni czy jako drzwi tylne do garażu. W opisywanej realizacji z tyłu budynku zamontowany został model Optimum Termo, który posiada delikatnie niższe właściwości cieplne. Bez wątpienia wystarczające do garażu, w którym będzie utrzymywana niższa temperatura niż w części mieszkalnej.

Szczegóły

Okna:

Winergetic Standard, kolor zew. Winchester wew. biały

Drzwi tarasowe:

Rolety zewnętrzne:

Oknoplast Luna, antracyt quartz

Ciepłe parapety

Stropex

Drzwi zewnętrzne

Drzwi tylne

Montaż

Trójwarstwowy z wykorzystaniem folii Illbruck me508

Relacja z montażu

Chciałbyś uzyskać wycenę okna HST z niskim skrzydłem?

Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów i w sposób niezbędny do przygotowania oferty, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Jestem świadomy/a, że w każdej chwili mogę zaktualizować lub wycofać swoje dane.